Detail čísla "SEDMNÁCTERNÍK 7/2010"


http://trasa17.takpraha.cz/ - trasové informace

http://www.takpraha.cz/ - informace o akcích TAKu.

Honza už je přestěhován do nemocnice v Krči. Je v pavilonu B1 - od hlavního vchodu vpravo, hned první budova, vchod z čela, ne ze strany, 1.patro, Geriatrie LDN, chodbou vlevo, poslední pokoj č. 109. Je na dvoulůžkovém pokoji. Návštěvy jsou nejen povolené ale i žádané a doporučené doktorem, ale měly by být kratší s tím, že cca 10 – 15 minut ho víc zatížit a zbytek ho nechat odpočinout. Návštěvní hodiny tam jsou denně od 14 do 18, ve středu a v neděli až do 20 a je nutno je dodržovat. Je strašně hubenej. Pokud mu tam přinesete něco na zub, bylo by dobré, kdyby to také hned snědl (případně vypil). A můžete mu s tím i trochu pomoct. Zatím je totiž trochu nešikovnej na ruce. Protože si s ním moc nepopovídáte, vezměte si s sebou nějaký obrázek nebo fotku (kde jste vy s ním nebo někdo, koho určitě zná) a popovídejte mu o nějakých příhodách, co jste s ním zažili. Porozumíte-li jeho nějakému významovému slovu (nemám na mysli „ale, samozřejmě, a znovu, třeba“ atd., to zná a vyslovuje velmi dobře) zopakujte ho správně. On vám určitě kývne, že to tak myslel. To je sice dobře ale málo. Zkuste ho přinutit, aby to slovo opakoval. Ale zas ho nenuťte moc. I my to děláme se střídavým úspěchem. Tady je na mě telefon 737477326. Zavolejte, než tam půjdete, aby se vás tam najednou nesešlo moc, ale hezky jste se mu tam střídali. Díky všem, kdo mu budete pomáhat s návratem do normálního života.

Doplňuji předchozí informaci. Ve skříňce v šuplíku má blok a fixy, diskmena + sluchátka a nějaké fotky. Ode dneška bude mít Amose s velkými písmeny a časem tam přibudou i šachy. To vše při svých návštěvách můžete využívat.

Lilka

Chystá se:
•    Data hospůdek:  31.8.,14.9.,28.9., atd.

•    V termínu 27.-29.8. se uskuteční tradiční sportovní hry v Sezimáku  pod vedením Táni :       (srp.tana@tiscali.cz – přihlášky ) a Pavla Srpovic.Jako tradičně se bude spát v tělocvičně místní školy a hrát se bude kopaná,košíková,tenis,nohejbal a kuželky.Posezení bude v restauraci U lípy (K Hájence 680),kde bývá i páteční sraz účastníků této pravidelné akce a první soutěž – píč cup.

•    O víkendu 18.-19.9. nás zvou Míra Panuška a Olina Kadeřávková na trachtaci u příležitosti zoficiálnění jejich svazku.  

Původní citát:
my, Olina a Mirek, se vezmeme. Jestli se chcete podívat, že se po svatbě nic nemění, přijeďte za námi v sobotu 18. září, nejlépe odpoledne po 14. hodině. A zůstaňte s námi až do neděle 19., jen si vezměte spacák na přespání v chatkách.

    Bude to Letní dětský tábor Chrudimka, asi jeden kilometr od obce Trhová Kamenice na rozhraní Železných hor a CHKO Žďárské vrchy - http://www.ldtchrudimka.cz.

    Vezměte si taky trička, trenýrky, mičudy, hudební nástroje, půllitry nebo sklenky na víno a ještě kapesníky. Ty na setření slz, kdybyste se dojali - nebo na setření krve, kdybyste se poprali.

    Dejte nám, prosíme, vědět, kdo přijedete. Pak vám pošleme podrobnější cestovní informace o této akci s názvem "Podumání nad manželským institutem".

•    Ve stejném termínu 17.-19.9. pořádá trasa 23 TAKové Lesní hry na téma Hvězdná brána. Už teď je možné se přihlásit na http://lesni-brana.byl.cz

•    Na TAKovou Půltou stezku můžeme jet 24.-26.9. (možno natáhnout až do 28.9.). Jedním z pořadatelů bude i Soňa Vašicová (svasicova@seznam.cz). Podrobnější informace i se způsobem přihlášení a placení jsou na stránkách TAKu:
http://www.takpraha.cz/2010/100829pulta25informace.php  

•    Sedmnáctkovou oslavu padesátin (bohužel 50+50 nikoli 25+25) plánují Ríša a Zdeňka Habrychovi na víkend   1.-3.10.2010 v Činěvsi.
Je možné dorazit již v pátek kolem poledne nebo v průběhu soboty do Činevse (dům č.p. 216 – v blízkosti autoservisu Peugeot). Spát je možné na posteli (omezený počet),na matracích a karimatce na zemi v domě nebo na zahradě. Stravování a občerstvení bude zajištěno a jen je potřeba oznámit svoji účast pro výpočet potřebného množství piva a vína do 26.9.2010.Jako vstupenka na oslavu bude sloužit vlastní fotografie v útlém dětském věku (max. do pěti roků). Podrobnosti Ríša Habrych (habrych@egu-prg.cz).

•    Tradiční podzimní sportování v Temešváru se chystá na víkend 15.-17.10 pod vedením Pavelka (littledevil@volny.cz ). Podrobnosti v září.

•    Sportovní akce ve Smržovce s dvacítkou se připravuje na první týden v listopadu. Bližší podrobnosti Alena Zemanová


•    Hry ve spadaném listí zatím plánuje Alena Zemanová se Zdenou na třetí víkend v listopadu. Přihlášky s 200Kč zálohou do konce září. Pokud bude méně než 20 účastníků, tak se akce nebude konat. Platit lze Aleně na účet.

•    Kokostezka bude v režii Mary a Aleny Zemanové v termínu 4. - 5.12.2010.

•    Silvestr připravuje Alena Zemanová.

Pravidelné akce :
•    Kopaná – se vrátila na původní hřiště v Kobylisích. Bližší informace Pavelek (littledevil@volny.cz ).

Poznámka :
Také bych potřeboval vědět, kdo chce v únoru na Filipku,abych mohl potvrdit termín konání akce provozovateli chaty (kapacita chaty je 25 míst).
Zatím jsou přihlášení: Vašek,Pavelek,Mary,Jana N., a to je hodně málo,neboť v září je nutné zaplatit zálohu !!! (Záloha 600Kč na osobu).


Náhradní verzi sedmnácterníku přípravil
Ríša Habrych