Detail čísla "SEDMNÁCTERNÍK 3/2010"

 

14.4.2010

Úřednosti

x  Starost o sedmnáctkovou kroniku přebírá od Zdenála Olina Kadeřávková. Příspěvky proto posílejte jí.

 

Chystá se

x  Data hospůdek:  27.4., 11.5., 25.5., 8.6. a 22.6. hospůdku přesuneme do Vojanovejch sadů, protože bude Vítání léta. V hospůdce 11.5. bude pravděpodobně promítat Blanka Chvojová (z Patnáctky) fotky z Kirgizstánu.

x  O víkendu 23.-25.4. pojedeme na Svatého Jiří do Středohoří, ubytování bude v Zubrnicích. Počítejte s 200 Kč za noc za ubytování, kolem stovky za jídlo a asi 50 Kč na snídani. Soutěž bude už skoro tradiční, systém Kuba-USA, k soutěži bude dobře vědět zajímavosti (ne letopočty) o hlavách českého státu od Sáma až po Václava Klause. Závazné přihlášky potřebuje Jiří V. do 18.4., přihlašovat se je možno i u Honzy.

x  Na pálení čarodějnic v Pá 30.4. se podíváme do Ondřejova. V sobotu bude následovat prvomájový průvod na ondřejovské náměstí, kde uspořádáme předvolební mítink ČSSD. Oranžové počišťovací vesty si vezměte s sebou. Do hospůdky 27.4. dejte vědět Honzovi, kdo bude chtít bejt u toho.

x  Tak už je konečně jasno, jak bude vypadat letošní Sedmnáctková stezka.

      St 5.5. Sejdeme se v 16.45 u pokladen na Masarykově nádraží, v 16.50 si koupíme hromadnou jízdenku do Rakovníka (kdo přijde pozdě, zakoupí si sám dražší) a v 17.02 odjedeme pomalíkem R1294, kterej (snad) bude v Rakovníku v 18.34. Z tamního nádraží se odebéřeme do chatek na Tyršově koupališti na JV okraji města (1,7 km), kde nás bude očekávat večeře, pivečko (běžně Rakovník, ale lze objednat jiné), sprchy a ubytování ve vlast. spacáku na postelích v chatkách pro 4.

      Čt 6.5.  Po snídani se vydáme podle tratě na červenou značku, z níž odbočíme do Lužné (4,7 km, hospoda) a přes ni do Lužné II, kde je železniční muzeum (7,6 km). Mělo by být otevřené, protože v něm bude Čtyřka, která nocuje v Lišanech. Odtud pomašírujeme na sever do Krušovic (11,4 km), kde máme možnost si za 150 Kč zajistit prohlídku pivovaru s ochutnávkou piva. Pokračovat budeme přes Hředle (hospoda, 14.6 km) do Třebuce (celkem za Čt 18,8 km) do hospody na obecním úřadě. Tady budeme večeřet, veselit se (Pivo Braník 10 a Smíchov 12) a spát na sále nad hospodou na karimatkách. Sprchy tu nejsou.

      Pá 7.5. Až se nasnídáme, vykročíme na JZ na hřeben se žlutou značkou, která nás spolu se zelenou dovede ke zřícenině hradu Džbán (3,7 km) a k nádraží Mutějovice (4,6 km). Žíznivci si můžou odskočit 3 km do hospody v Domoušici a pak se vrátit zpátky, lze využít i vlak. Pak si projdeme naučnou stezku kolem Kounovských kamenných řad a zastavíme se u kaple sv.Vojtěcha (7,5 km). Hned potom budeme směřovat na jih do Kounova, kde jsou 2 hospody (jedna dole u kostela 9,0 km, druhá nahoře, sokolovna 9,6 km), ale možná, že v nich bude i Čtyřka, která má podobnou trasu. Z Kounova pak přímo na západ ke křížení dvou tratí a odtud po cestě údolím do Deštnice (15,1 km). Tady budeme bydlet na sále malé hospůdky u kostela. Večeře, pivko Pardál 10 a Budvar 12, spaní na karimatce a bez sprch.

      So 8.5.  Po ranním posilnění vyrazíme údolím na SZ a přes Lhotu, kde není nic, se dostaneme do Klučku (7,9 km), kde pro nás otevřou hospodu, pokud budeme mít zájem, tak i s jídlem, ale závazně. Odtud na sever do Dobříčan (hospoda, 10,9 km) a přes chmelnice na JV okraj Žatce. Pak už nás čeká cesta přes město a jeho centrum (hodně hospod) na sídliště u Ohře západně od centra, kde budeme bydlet v ubytovně TJ Žatec Sever (celkem 17,8 km). Tady budeme mít něco postelí, na všechny se ale nedostane, takže část lidí bude spát na karimatce na sále. Jinak jsou tu i sprchy a společenská místnost. Večer strávíme v sídlištní hospodě Moskva (vevnitř vypadá líp než zvenku), ke které se dostaneme podchodem pod silnicí. Pivo Žatec 11 a G10.

      Ne 9.5.  Snídaně je teprve v jednání. Buď nám něco přivezou do společenské místnosti, nebo někde v hospodě. Pak se vypravíme na smradlavé nádraží (2,1 km), odkud nám jede v 11.10 vlak do Chomutova - město, kde bude v 11.48. Ve vlaku bude asi i Čtyřka. Ke Kamencovému jezeru je to pak asi 1 km. Zakončení Stezky začne ve 13 hodin a proběhne v režii Třináctky. Stezkový vlak bude do Prahy odjíždět v 17 h.

      Zatím je na Stezku přihlášeno 26 lidí, ale protože nebyly jasné noclehy, nevybíraly se peníze. Zato teď budou potřeba peníze urychleně. Ti, co pojedou Stezkovým vlakem, zaplatí 700 Kč (členové TAKu 670 Kč) a ti co s ním nepojedou, zaplatí  550 Kč (členové TAKu 520 Kč). Tyto obnosy je potřeba Honzovi dát nebo poslat na účet 325 931 073 / 0800 co nejdřív, protože Stezka se zatraceně blíží. Do pondělka 19.4. potřebuje vědět, kdo všechno na stezku pojede, kterej den přijede a zda pojede Stezkovým vlakem !!!

      Na Stezku si vezměte turistické mapy 1:50 000 č.8 a 33, kdo chce mít i město Žatec, tak č.7 a kdo potřebuje i Chomutov, tak č.5. Vzdálenosti byly odměřené podle www.mapy.cz.

x  Sportování v Temešváru 21.-23.5. bude letos spojeno s decentní oslavou půlstoletí existence Pavelka. Dejte mu proto vědět, zda se zúčastníte.

x  Na Cestu jenom tam - tradiční TAKový výlet historickým motorákem - 5.-6.6. je přihlášeno 9 lidí. Kdo chce být při tom, nahlašte se Honzovi nejpozdějc do 3.5.

x  Noční cesta s lahví oblíbeného nápoje proběhne v Pá 18.6. a po ní bude následovat tradiční víkend v Ondřejově.

x  Na TAKové Vítání léta do Vojanových sadů se půjdeme podívat v Út 22.6. Tamtéž se přesune sedmnáctková slezina od Holanů.

x  Hned následující víkend 25.-27.6. bude TAK pořádat Pantakovky v Soběslavi.

x  Termíny dalších akcí:

      17.-19.9. Lesní hry

      24.-26.9. (možno natáhnout až do 28.9.) Půltá Stezka

      15.-17.10 Podzimní Temešvár

 

Opravy v Adresáři

x  Jarda Čubr, M: k současnému navíc i 602 609 456

x  Jana Košutová, D neplatí

x  Vašek Krotil, D neplatí

x  Alena Svobodová, E: alena.svo@gmail.com

 

Ze společnosti

x  Když přišel Petr Köppel po svých narozeninách 30.3. do hospůdky, pravil radostně: "Dneska jsem jel metrem poprvé zadarmo !"

x  Proslýchá se, že Zdenál dostal zákaz stýkat se po 23.hodině s Honzou M., nejspíše kvůli špatnému vlivu.

x  Vypadá to, že na Stezce ochutnáme tolik druhů piv, jako už dlouho ne.