Detail čísla "SEDMNÁCTERNÍK 5/08"


4.7.2008
Chystá se
x Data hospůdek: 15.7., 29.7., 12.8., 26.8., 9.9. atd.
x Už v Po 7.7. proběhne červencová "schůze" TAKu, což však není žádná schůze, ale posedění a hraní pod kaštany na zahrádce Pivovarské restaurace v Uhříněvsi. Začíná se v 18 hod., spojení od metra z Hájů nebo z Depa Hostivař nebo vlakem.
x O víkendu 12.-13.7. bude oslavovat půlstoletí existence Iva Dvořáková a za tím účelem zve všechny na slepičárnu do Vahlovic. Najde je na silnici z Myštic do Blatné, ve vsi za 1.zrcadlem doprava a po 100 m za posledním barákem doleva. Pak uvidíte staveniště a to je vono. S sebou karimatku, spacák, půllitr, hodit se bude stolička a počítá se i s cyklovýletem.
x Další oslavu, ale tentokrát nekulatou, budou pořádat Pepa s Lilkou 1.-3.8. v Ondřejově. Zároveň se počítá s předáním sedmnáctkového obrazu Pudilovým kvůli jejich 17. výročí.
x Sportovní hry v Sezimáku proběhnou v posledním prázdninovém víkendu 29.-31.8. Zájemci nechť se přihlásí Pavelkovi do 26.8. (hospůdka).
x Na lesní hry 12.-14.9. je možné se již teď přihlásit na internetové adrese http://chicago.26.cz/. Budou v duchu 30.let v Chicagu a kmotři z trasy 26 se na vás již těší.
x Rovných 60 let oslaví Vašek Krotil v Ondřejově o víkendu 19.-21.9.
x Zájemcům, kteří 23.9. nepůjdou do hospůdky, může Pepa Š. prodat lístky do Branického divadla na Smíšené pocity.
x Pokud budete letos chtít jet na TAKovou Půltou Stezku, rezervujte si termín 26.-28.9. Oblast konání ještě není určená ale nejpozději do začátku září bude.
x 17.-19.10. pojedeme sportovat do podzimního Temešváru. O své účasti informujte Pavelka.
x Letošních Spadanek se ujal Zdenál a vyhlásil jednak termín 14.-17.11. a jednak téma, a to "Volby v Zimbabwe". Tak se můžeme těšit na lekci z praktické demokracie.
x Ve stejném termínu proběhne akce ke 45. výročí TAKu v Prášilech. Zájemci se mohou hlásit na mail mborges@seznam.cz, doprava bude společná vlakem a autobusem. Chození po Šumavě, promítání filmů a fotek.


Změny v adresáři
x Vašek Krotil, E: vkrotil@upcmail.cz


Inzerce
x Za láhev alkoholu vyměním silniční kolo Kingfox s berany, lehátky, tachometrem, blatníky a nosičem, najeto cca 1500 km. Míra Panuška.


Ze společnosti
x Letošní Stezka zlámala všechny předcházející rekordy. Podle záznamů pořadatelů se jí zúčastnilo 1061 stezkařů.
x Pan Jiří Dvořák byl na podnikovém večírku. Kolem půlnoci mu volala manželka na mobil. Aby ji lépe slyšel, opustil vřavu v místnosti a vyšel ven. Hovor jej však natolik rozrušil, že přehlédl odklopený kanál, spadl do něj a poranil si koleno. Ale podle posledních zpráv již je téměř zdráv.
x Hůře dopadla paní Boháčová, která si polámala kotník při Noční cestě s lahví oblíbeného nápoje, v důsledku čehož se jí opět nepodařilo spatřit sluneční paprsek prostupující v poledne o slunovratu kamennou skulpturou na hvězdárně v Ondřejově.